Škatulkovaná

 

Zkoušeli jste někdy spočítat, kolik máte nálepek? Do kolika škatulek patříte? A v kolika z nich jste to opravdu VY?

Zvykli jsme si dávat všemu jména, definovat všechno a všechny. Asi je to pro
nás pak snadnější. Víme, do který škatulky patříme, co se od nás očekává a jaký (ne)máme být.

Ta slušná holka, kluk, co sedí vždycky v koutě, máma od tří dětí,
workoholik, vegetarián, sluníčkář, co žije zerowaste, anorektička, cestovatel, lesbička, holka s velkým zadkem, velkým nosem nebo s příliš velkýma snama. 

Přemýšleli jste někdy, jakou nálepku byste si vybrali, kdyby před váma ležel nepopsanej papír. Co byste na něj napsali, kdybyste mohli
začít úplně od začátku?

Kdo vlastně řekl, že ten kluk, co sedí vždycky v koutě nedobyje svět, že
holka s velkým zadkem nebude vzorem sebevědomý ženy, že matka od tří dětí nemůže být úspěšnou podnikatelkou, že holka s příliš velkýma snama jich nikdy nemůže dosáhnout nebo že ta věčně slušná holka se někdy nemůže opít do němoty :))?

Někdy nás okolí tlačí do škatulky, která ale není ta naše – je to taková ta škatulka pro to „být normální – zapadnout“. A někdy je ten tlak tak silnej, že si ani neuvědomujeme, že nemíříme našim směrem. Že ten směr, kterým jsme se vydali je vlastně cesta úplně někoho jinýho, ale rozhodně ne ta naše. A někdy dokonce i nachvilku uvěříme. Možná, že jsme jednou opravdu toužili sem patřit, jenže už to tak nemusí být. 

A několikrát za život, několikrát za rok nebo i několikrát za týden, potřebujeme sáhnout po gumě a vygumovat nálepku, kterou jsme si na ten papír napsali. Přepsat ji za nějakou jinou, ve který se zrovna cítíme líp nebo nechat to místo nachvilku prázdný. Můžeš gumovat do nekonečna,
škrtat a přepisovat. Některý nálepky napsat velkým, výrazným písmem – to ty, kde se cítíš nejlíp. A jiný napsat skoro neviditelně – to zase ty, kterýma si třeba nejseš ještě jistej a jenom zkoušíš. Hlavně nezapomeň, že je to tvůj papír, tvoje tužka a tvoje guma. A nikdo jinej nemůže nic připsat – pokud mu to nedovolíš.

Nebo by si ten papír radši nechal prázdnej
a prostě jenom byl- bez potřeby se definovat?

 Je to na tobě.
Jen na tobě.

 

S láskou, Kristýna

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email

Minimalismus v batohu

Minimalismus v batohu Není to poprvé, co se někdo pozastavuje nad tím,jak můžu vyrazit na měsíc do cizí země jenom s malým batohem,ve kterým mám pár věcí.

Pokračovat »

Škatulkovaná

Škatulkovaná   Zkoušeli jste někdy spočítat, kolik máte nálepek? Do kolika škatulek patříte? A v kolika z nich jste to opravdu VY? Zvykli jsme si dávat všemu

Pokračovat »